سبک زندگی

حقایقی در مورد کفش ها که نمی دانید

آیا این نکات را درباره ی کفش هایتان می دانید؟

همان طور که می دانید از زمان های گذشته تغییر و تحولات فراوانی در مسیر زندگی بشر رخ داده و در زمینه های گوناگون پیشرفت ها و تکنولوژی های فراوانی حاصل شده.

همین کفش هایی که در روز هیچ گاه به فکر نیفتاده ایم که از کجا آمده اند و دچار چه تغییر تحولاتی شده اند؟ انسان های سال ها پیش برای اینکه پاهایشان دچار مشکل نشود، کفش ها را اختراع کردند، هر فرد برای خودش کفش می دوخت و می پوشید؛ ولی امروزه ما در فراوانی و تنوع کفش ها هستیم؛ هر نوع کفشی که بخواهیم موجود است، کافی است سری به خیابان های معروف فروش کیف و کفش و صندل و یا چند قدم آن سو تر در محله ی خودتان سری بزنید تا به کفش فروش های متنوع برسید، کفش دلخواه خود را خریداری کنید و  حالا دیگر آن برای شماست!

 

جدای از تاثیر کفش در استایل خانم ها و آقایان، لزوم اهمیت کفش ها در امان ماندن از اتفاقات ناراحت کننده ی احتمالی و دچار آسیب شدن پاها نیز می باشد و هیچ گاه نمی توان بدون کفش و صندل به بیرون از خانه رفت و هیچگاه نمی شود که فراموش کنیم این کار را انجام بدهیم. لذا در این مطلب از مجله ی شهرام طب بر آن شدیم که نکاتی در خصوص کفش و صندل هایتان که نمی دانید را با شما به اشتراک بگذاریم.

  • نکاتی جذاب درباره ی کفش ها

کفش پاشنه بلند و آقایان!

قرن ها پیش در حدود قرن دهم میلادی، مردهای اسب سوار برای اینکه بهتر بتوانند سوار بر اسب ها شوند و پای خود را به اسب گره بزنند نیاز به این کفشها که دارای پاشنه ی بلند بودند پیدا کردند.همانطور که در برخی فیلم ها دیده اید برخی گاوچران ها هم از این مدل کفش ها برای حفظ تعادل خودشان استفاده می کنند.

تا به حال از خودتان پرسیده اید که کفش های کتانی از کجا اختراع شدند؟

در انتهای سال هزارو هشتصد، چارلز گودیر کفش هایی را اختراع کرد که مردم جهان بسیار به آن علاقمند شدند؛ این کفش ها، اسنیکرز ها بودند؛ یکی از دلایل استقبال مردم از اسنیکرز ها، بدون صدا بودن این محصولات بود که به دلیل جنس این محصولات بود.به همین دلیل بود که نام آن را اسنیکرز: کتانی گذاشتند.

پیش بینی حقوق ماهیانه افراد با دیدن کفش های آنها

براساس یک گزارش از یک موسسه نظر سنجی که سال دوهزار و سیزده میلادی از  حدود هفت هزار نفر در جامعه ی هدف خانم ها منتج شد، گزارش هایی رسید مبنی بر اینکه هفتاد  و یک در صد از زنان گفته بودند که اگر حقوق شان در سال کمتر از 600 میلیون تومان باشد، برای به محل کار رفتن از کفش هایی که پاشنه های بلند دارند استفاده نخواهند کرد. بیست و نه درصد دیگر گفته بودند که اگر حقوق شان بیش از 2 میلیارد باشد از کفش هایی که پاشنه بلند دارد برای رفتن به محل کار خود استفاده خواهند کرد.

در نتیجه می توان به این گزارش دقت داشت که می شود میزان حقوق برخی افراد را از مدل و نوع و سبک و جنش کفش های آنها تشخیص داد.

اولین فردی که کف لژدار اختراع کرد را می شناسید؟

همانطور که خودتان هم دیده اید کفش های لژدار معمولا در کفش های خانم ها مرسوم است و در ظاهر بینندگان ممکن است دچار این خطا بشوند که این لژها جزوی از خود کفش می باشند و نه پاشنه ای اضافی بر آن .ولی حقیقت این است که لژها جزو اصلی کفش نیستند و با چسب و ابزارهای لازم به کف متصل می شوند.

کفش های لژدار را سالواتوره فراگامو اختراع کرد در حدود سال 1940 و دلیل اینکه به این اختراع دست زد این بود که تحریم های اقتصادی ای علیه کشور ایتالیا ایجاد شده بود و باعث شد اختراع او مورد علاقه ی اکثریت مردم جهان قرار بگیرد.

اولین نیم بوت جهان از کجا آمد :

بوت ها ونیم بوت ها را فردی به نام جوزف اسپارکس اختراع کرد و توانست نظر ملکه ویکتوریا را نسبت به این کفش ها جلب کرد و اولین بوت ساخته شده ی خود را به ملکه ویکتوریا تقدیم کرد.همین امر باعث شد که نیم بوت ها در جهان معروف بشوند.

آیا می دانستید موزه ی کفش هم داریم؟

موزه ی کفشی در تورنتوی آمریکا  وجود دارد که در آن می توانید بسیاری از کفش های قدیمی را مشاهده کنید؛ برای مثال کفشی که در چهار هزار و پانصد سال قبل تولید شده است و این قدمت کفش برای این موزه بسیار ارزشمند است.

جدای از این مطلب شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین کفشی که در جهان تولید شد چه کفشی بود؟

این کفش یک کفش ایرانی می باشد که در تبریز تولید شده و در حال حاضر در کشور ارمنستان نگهداری می شود.

 

گران قیمت ترین کفش جهان

حتما شما هم در دید و بازدید هایتان در خرید کفش به کفش هایی برخورد کرده اید که به نظرتان خیلی گران تر از عرف جامعه در خصوص قیمت کفش می باشد و یا کفش هایی که از برند های به خصوصی هستند و به طبع برند خاص خود مبالغ سنگین و یا حتی خیلی هنگفت ای را دارند. حتما این قیمت ها شما را هم شگفت زده کرده از اینکه چه دلایلی باعث می شود برخی از افراد کفش هایی فوق العاده گران قیمت را برای پوشیدن انتخاب کنند برای مثال؛ هزار دلار و یا بیست میلیون تومان! اگر بخواهید بدانید گران قیمت ترین کفش دنیا کدام است، باید بدانید که  گران قیمت ترین کفش دنیا حدود هفتصد هزار دلار آمریکا بوده است که از برند رابی اسلیپر است و توسط فردی به نام جودی گارلند دیزاینر معروف طراحی و تولید شده. این طراح معروف توانست کفش گران قیمت خود را در حراجی در تاریخ دوم ژوئن سال دوهزار ه مبلغ ششصد هزار دلار بفروشد.

بالاترین سایز کفش دنیا

مرد بیست و دو  ساله ای در دنیا وجود دارد که نام او" جیسون اورلاندو رویریگز هرناندز" از شهروندان کشور ونزوئلا است.جیسون دارای قدی خیلی بلند و جسه ای متفاوت است؛ تصور کنید  دو متر و بیست سانتی متر قد داشته باشید.رکورد قد جیسون در گینس ثبت شده است.

در کنار اینکه  جیسون قد فوق العاده قد بلندی دارد  او دارای پاهای خیلی بزرگی هم هست.پای راست جیسون چهل و نیم و پای چپ او چهل و هفت صدم  سانتی متر است.شاید برایتان جالب باشد که این بعاد مساوی است با سایز کمر یک پسر نه ساله! شگفت آور است!

بازگشت به لیست