نگهداری کفش

چطور عمر کفش و صندل خودتان را افزایش می دهید؟

برای محافظت از پاهای تان نیاز است که از صندل و کفش مناسبی استفاده کنید. کفش مناسب همانطور که در مطالب پیشین گفتیم برای سلامتی بسیار مهم است.

نکته ی مهم تر اینکه برای استفاده از صندل و کفش های مناسب نیاز است به خوبی از آنها مراقبت کنیم تا همچنان عمر کنند، مناسب پوشیدن باشند و  زیبایی ظاهری خود را هم حفظ کنندچرا که اگر  مراقبت لازم از کفش ها صورت نگیرد و به طور مداوم و روزانه استفاده شود، عمر آن کاهش می یابد.

در این قسمت از مجله ی شهرام طب نکته هایی در خصوص بالا رفتن عمر کفش های شما بیان خواهیم کرد تا این آگاهی را به دست بیاورید که چطور از کف های خود مراقبت کنید تا آسیب نبینند و بتوانند از پاهای شما به نحو احسن مراقبت به عمل آورند.

10+1 روش مهم و کاربردی برای افزایش عمر کفش و صندل شما

خریدن صندل و کفش های دارای کیفیت

صندل و کفش هایی که غیر اصولی تولید می شوند احتمالا به زودی هم پاره می شوند و یا به علت دوخت غیر اصولی زودتر دوخت شان باز می شود.پس پیشنهاد می شود در هنگام خرید صندل و کفش هایتان به جنس صندل و کفش و همچنین نوع دوخت آن توجه کنید.

کفش اندازه پای خود بخرید

صندل  و کفش بزرگتر  یا کوچکتر از سایز پای شما و باعث می شود عمر کفش تان کاهش یابد.اگر صندل و کفش های شما اسپرت است آنها را بشویید.
شما می توانید برای جلوگیری از بو گرفتن صندل و کفش تان، هر دو هفته یکبار آنها را بشویید؛ این کار باعث می شود به عمر کفش تان نیز افزوده شود و حالت کفش هایی که نو هستند را به خود بگیرند.

استفاده کردن از اسپری ضدآب مخصوص کفش

جهت حفظ شدن کفش تان در مقابل آب و باران و مایعات، بعد از خریدن کفش تان، در ابتدای هر فصل از اسپری مخصوص ضد آب استفاده کنید.

تعدادی از محصولات شهرام طب

صندل طبی مردانه سالار سرمه ای

475,000 تومان
مدل سالار به دلیل داشتن کفی مناسب کف پا را به طور کامل پوشش داده و باعث می شود در هنگام حرکت گرد خاک بر روی پا نشیند. و به علت ساخت قوی مقاوم در برابر خیس شدن یا قرار دادن صندل در گرما می باشد و می تواند حالت خود را به طور کامل حفظ کرده و حس خوبی را هنگام حرکت به شما بدهد.

صندل طبی زنانه 1105 نخودی

در صورت تمایل به خرید این محصول با ما تماس بگیرید
صندل طبی زنانه مدل ۱۱۰۵ در عین حال هم طبی می باشد هم شیک. این صندل با لژ پنج سانتی

صندل طبی مردانه سرشار مشکی

در صورت تمایل به خرید این محصول با ما تماس بگیرید
مدل سرشار دارای کفی پلی اورتان است و گارانتی 6 ماهه شهرام طب را دارا میباشد. داشتن زیره ای از جنس پلی اورتان باعث می شود اگر شما وزن بالایی دارید کف صندل نازک نشود و مدت طولانی شکل و ظاهر خود را حفظ کند.

مانع تغییر شکل کفش تان بشوید.

می توانید برای جلوگیری از تغییر شکل کفش هایتان آن ها را با روزنامه پر کنید. این کار مانع شل شدن و چین افتادن در مچ پاهاست.

و همچنین هنگامی که کفش تان خیس می شود برای جلوگیری از دفرمه شدن کفش تان، می توانید داخل آن را با روزنامه پر کنید.این باعث می شود کفش های شما شکل خود را حفط کند.

لکه های کفش خود را پاک کنید

صندل کفش های تان را بلافاصله بعد از لک شدن تمیز کنید، شما می توانید این کار را با استفاده از یک دستمال نرم و یا برس کفش ها انجام دهید.

در زمستان باید بسیار مراقب لکه های نمکی ایجاد شده بر روی کفش هایتان باشید چرا که لکه های نمکی به کفش های چرمی آسیب وارد می کند؛ لذا می توانید با پارچه ای کمی مرطوب کفش هایتان را تمیز کنید.همچنین می توانید برای این کار از یک پارچه ی پنبه ای آغشته شده به ترکیب آب و سرکه، روی کفش خود بکشید و زمانی که کفش تمیز شد بگذارید خودش خشک بشود.

دمای مناسب برای نگه داری کفش های شما

اگر کفش هایتان را در دمای گرم نگه داری کنید باعث می شود آنها جمع شوند؛ پس بهتر است کفش هایتان را در دمای عادی اتاق نگه داری کنید.و مراقب باشید که صندل و کفش را وقتی مرطوب است در جعبه قرار ندهید چرا که این کار باعث رشد کپک و بویی نامطبوع در صندل و کفش شما می شود.

واکس زدن کفش ها

برای مرتب بودن صندل و کفش هایتان به آنها واکس بزنید و برای پوشاندن خطوط روی صندل و کفش ها احتمالا بتوانید با زدن واکسی کمرنگ تر از کفش تان آنها را بپوشانید. به یاد داشته باشید که بهتر است روی صندل  و کفش های چرم تان را با مواد نرم کننده چرب کنید تا لطافت با به صندل و کفش چرم خودتان هدیه دهید.دقت داشته باشید برخی نظرشان این است که واکس، صندل و کفش چرم شما را خشک می کند.

قرار ندادن صندل و کفش ها در جای تنگ


برای اینکه از صندل و کفش هایتان به خوبی مراقبت کنید، آنها را در جاکفشی یا کمد مخصوصی در واکینگ کلوزت روم خود قرار دهید.می توانید یک جا کفشی جادار و سازماندهی شده با طبقات، در نزدیکی درب منزل تان تعبیه کنید و صندل  و کفش های خود را بدون اینکه کنار یکدیگر فشار دهید و با در نظر گرفتن یک فاصله ی مناسب بچینید.توجه کنید که این احتمال وجود دارد صندل و کفش ورنی و چرم به یکدیگر رنگ بدهند ؛ پس پیشنهاد می شود آنها را کنار هم قرار ندهید.

محصولی تسهیلگر به نام پاشنه کش


معمولا افراد از پاشنه کش برای آسیب ندیدن پاهایشان استفاده می کنند.این کار می تواند برای استفاده ی مناسب از صندل و کفش ها مفید باشد.

فقط یک صندل و کفش استفاده نکنید

وقتی چند جفت کفش و صندل داشته باشید عمر آنها طولانی تر می شود.برای اینکه عمر  صندل و کفش هایتان را اضافه کنید می توانید هفته ای دو یا سه روز از صندل و کفش های غیر روزمره ی خود استفاده کنید.

باز هم یادآوری می کنیم که هیچ وقت صندل و کفش هایی که سایز پای شما نیستندیعنی کوچکتر از پای شما یا بزرگتر از پای شما هستند را نپوشید زیرا عمر  صندل و کفش شما نصف می شود و این یکی از ناراحت کننده ترین اتفاقاتی است که می تواند برای صندل و کفشی  که شما آن را با ذوق و شوق خریده اید و هزینه ی بالایی برای آن پرداخت کرده اید رخ بدهد.

بازگشت به لیست