سبک زندگی

چند نکته مهم خرید کفش و صندل طبی در زمان بارداری

چطور کفش بارداری مناسبی بخریم؟

دوران بارداری از حساس ترین  و سخت ترین دورانی است که زنان پشت سر می گذارند، مخصوصا در کشورمان ایران با توجه به زندگی و شرایط سخت کنونی.یکی از مشکلات رایج در این دوران به ورم پاهای یک خانم باردار و تغییر موقتی سایز پای او برمی گردد.

به دلیل افزایش وزن جنین، فشار بر روی اعضای بدن بیشتر می شود و تاثیرات متفاوتی را بر وضعیت جسمانی و روحی مادر می گذارد. با افزایش فشار روی پاها در طول روزمره، ورم پاهای مادر باردار بیشتر می شود. همچنین زمانی که هورمون های بدن مادر باردار دستخوش تغیرات دوران بارداری می شوند، رباط های پا نیز کمی شل شده و پاها نیاز به مراقبت بیشتری را پیدا می کننداین امر ممکن است باعث صافی کف پا هم بشود.ورم کف پا مخصوصا در ماه سوم به بعد به یکی از شایعترین مسائل مادران باردار تبدیل می شود.

لذا با در نظر گرفتن این موضوع در صورت انتخاب کفش طبی بارداری مناسب، می توانید از عوارض ناشی از پوشیدن کفش نامناسب در این دوره ی حساس و آسیب به کمر، پاها، زانو و ستون فقرات جلوگیری کنید.

کفش های معمولی، معمولا مناسب با تغییرات سایز دوران بارداری طراحی نمی شوند و مخصوصادر ماه های آخر فشار زیادی بر پاها وارد می کنند.ولی کفش های مناسب بارداری، دارای لژ مناسب و منعطف و رویه ی مناسب بارداری می باشند.

کفش طبی بارداری

برای خرید کفش مناسب  جهت دوران بارداری خود، سعی کنید به نکاتی که در ادامه ذکر می شود دقت نمایید: کفش هایی را برای دوران بارداری خود انتخاب کنید که منعطف باشد تا بتواند نوسانات تورم را تحمل کنند و بتوانند بخشی از فشار وزن شما را خنثی کنند.

کفش مناسب خانم های باردار

  • ممنوعیت کفش تخت: یکی از خطرناک ترین انتخاب ها برای خانم های باردار، کفش تخت است؛ لذا سعی کنید برای خرید، کفش هایی را انتخاب کنید که کفی متناسب، مستحکم و هماهنگ با قوس بخش زیرین پای شما داشته باشد.پیشنهاد می شود کفش هایی با لژ یکسره برای دوران بارداری خود انتخاب کنید.
  • عدم استفاده از کفشهای بند دار: پوشیدن کفش های بند دار مستلزم نشستن یا خم شدن است که این امر برای خانم های باردار کاری دشوار است. و پس از ماه چهارم بارداری این عمل بسیار دشوار تر هم می شود.لذا پیشنهاد می شود از کفش هایی که پشت آن باز است استفاده کنید. و یا از کالج هایی که به پا کردن و درآوردن آنها بسیار راحت باشد.
  • پوشیدن صندل درتابستان:یکی از مسائلی که در دوران بارداری ممکن است به یکی از دغدغه های خانم باردار تبدیل شود افزایش دمای بدن اوست؛  شما می توانید با استفاده از صندل های جلوباز این مسئله را به راحتی حل کنید. پوشیدن کفش مناسب در دوران بارداری باعث می شود که شما با خیال راحت و سبکی به انجام فعالیت های خود بپردازید.
  • خطر کفش پاشنه دار برای خانم های باردار: به نظر شما پوشیدن کفش های پاشنه دار در دوران بارداری مناسب است؟ پاشنه های باریک و بلند کفش باعث می شود فشاری مضاعف بر روی کمر و پاهای شما ایجاد شود    و احتمال زمین خوردن شما را بیشتر می کند و ممکن است باعث آسیب به جنین داخل شکم شما بشود.لذا برای جلوگیری از آسیب احتمالی به خود و فرزندتان، تا پایان دوران بارداری از پوشیدن این نوع کفش ها خودداری کنید و به جای این محصولات، از کفش های مناسب بارداری در رنگ ها و مدل های متنوع موجود در بازار استفاده کنید.
  • پوشیدن کفش ها و صندل ها ی طبی: همچنین در زمان بارداری ،افزایش وزن باعث می شود که در صورت عدم رعایت این نکات، افراد به بیماری های پا و ستون فقرات دچار شوند. یکی از دیگر بیماری هایی که افراد در دوران بارداری ممکن است به علت افزایش ناگهانی وزن  و آسیب به کف پا به آن دچار شوند، خار پاشنه است.
  • دردوران زیبای بارداری توصیه می شود برای حفظ سلامت خود و فرزند دلبندتان از کفش ها و کفی های طبی استفاده نمایید.

تعدادی از صندل های راحت طبی شهرام طب

صندل طبی زنانه 1105 نخودی

در صورت تمایل به خرید این محصول با ما تماس بگیرید
صندل طبی زنانه مدل ۱۱۰۵ در عین حال هم طبی می باشد هم شیک. این صندل با لژ پنج سانتی

صندل طبی زنانه مدل 1027 زرشکی

420,000 تومان
یکی از متنوع ترین کار های شهرام طب از نظر رنگی است که همراه تضمین کیفیت و گارانتی 6 ماهه میباشد. رویه ای از جنس EVA بر روی آن به کار برده شده تا باعث شود بدون پوشیدن جوراب هم با خیال راحت از آن ستفاده کنید.
بازگشت به لیست