نگهداری کفش

0 تا 100 نحوه مراقبت از کفش های نو

همانطور که می دانید کابرد کفش مراقبت و حفظ سلامت پاهای ماست و نیاز است که انتخاب درست و به جایی داشته باشیم.اگر بدانید که نگهداری نامناسب از کفش هایتان عمر آنها را کوتاه تر می کند و در صورت نگهداری مناسب می توانید مدت بیشتری از فواید و زیبایی آنها استفاده کنید، باز هم به روال سابق ادامه خواهید داد؟ احتمالا خیر.

به این منظور در پایین نکاتی را ذکر می کنیم که شما با انجام آنها بتوانید از زیبایی و دوام کفش هایتان بیشتر استفاده کنید.

اگر بخواهیم از یک ابزار به مدت طولانی تری اتفاده کنیم پس نیا داریم که از آن به خوبی مراقبت کنیم تا دوامبیشتری داشته باشد.این کار هزینه ی زیادی هم در پی نخواهد داشت ولی نداشتن مراقبت مناسب باعث می شود که شما هزینه های گزاف یک کفش جدید را متقبل شوید و به نظر نمی رسد که این راهکار مناسبی باشد.ابزار مراقبت از کفش هایتان ارزان است برای مثال واکس زدن و برس مخصوص کشیدن به کفش هایتان هزینه ی خاصی در پی نخواهد داشت.

حال نکات دیگری را برای شما بازگو خواهیم کرد:

روزهای اول پوشیدن کفش جدید

در روز های اول نیاز هست که مقداری صبور باشید تا وقتی که کفش ها شکل پای شما را به خودشان بگیرند.برای این منظور نیاز است که شما وقتی پنج الی شش ساعت کفش هایتان را می پوشید، مدتی نپوشید و به آن استراحت بدهید.وقتی کفش تان شکل پایتان را گرفت، می توانید به راحتی و برای مدت طولانی از آنها استفاده کنید.

دست نگه دارید!

همه می دانیم که در ابتدای خرید لوازم جدید، وسوسه می شویم که حتما از آنها استفاده کنیم ولی دست نگه دارید و در خاطر داشته باشید که نباید کفش هایتان را در روهای اول زیاد بپوشید.سعی کنید حتی وقتی که شکل پای شما را گرفتند فقط یک روز در میان از آنها استفاده کنید.این کار باعث می شود که به مدت طولانی  تری بتوانید از کفش هایتان استفاده کنید.

روتین روزانه کفش برای دوام بیشتر

کفش شما هر قدر هم که از برند خاص و معروف و یا گران باشد نیاز هست که به میزان مناسب از آن مراقبت کنید؛ در غیر این صورت احتمال می رود که کفش تان بیشتر از 1 سال دوام نیاورد و از هم باز بشود. روتین روزانه ی کفش در بیشترین زمان خود ممکن است 5 دقیقه از وقت شما را بگیرد اما به هدف طولانی مدت شما که استفاده ی بیشتر از کفش مورد علاقه ی خودتان است کمک می کند.

نکته ی اول: پس از بیرون آوردن کفش از پاهایتان آنها را با برس میز کنید تا گرد و غبار های کفش گرفته شود مرحله ی بعد قرار دادن آن در جاکفشی است و نه در راهرو منزل. در صورتی که می توانید بربای جاکفشی خودتان درب تهیه کنید و یا از جاکفشی های در دار استفاده نمایید تا کفش شما دوباره گرد و غبار یا رطوبت نگیرد.

قوانین استفاده از کفش:

کفش های شما نیاز است در جاکفشی و دور از نور باشد اگر جاکفشی در داسترس شما نیست می توانید کفش هایتان را در کیسه های مخصوص بگذارید.توجه داشته باشید که منظور کیسه های پلاستیکی نیست چرا که این کیسه ها احتمال پوسیدگی کفش هایتان را بالا می برد.می توانید داخل کفش ها را از کاغذ های غیر اسیدی استفاده کنید و یا اینکه قالب های مخصونص کفش خریداری کنید و به هیچ وجه از روزنامه برای این کار استفاده نکنید.در نهایت اگر امکان استفاده از این ابزار را نداشتید می توانید کفش تان را در جعبه ی خودش بگذارید.

امکان استفاده از پولیش کفش

اگر کفش چرمی خریداری کرده اید جالب است بدانید که کفش چرمی مثل پوست طبیعی است و به شدت نیاز به مراقبت دارد؛ مخصوصا اگر آنها به صورت مداوم استفاده می کنید نیاز است که با واکس زدن از آنها مراقبت کنید.

واکس زدن کفش ها صرفا جهت براق کردن آنها نیست بلک این کار باعث می شودکه کفش تان ترک نخورد.

دقت داشته باشید که واکس و پولیش را به لحظات نهایی خروجتان از منزل موکول نکنید زیرا چرم زمانی را نیاز دارد که واکس ها را به خودش جذب کند؛ پس مهم است چند ساعت قبل از بیرون رفتن از منزل کفش هایتان را واکس و پولیش کرده باشید تا فرصت جذب مواد را داشته باشد.هرقدر روی این عملیات حساس باشید باعث می شود عمر کفش شما طولانی تر بشود.

یادتان باشد این کار فقط برای درخشان کردن کفش نیست بلکه جلوی ترک خوردن چرم را میگیرد. واکس و پولیش را چند ساعت قبل از بیرون رفتن انجام دهید نه چند دقیقه قبل از آن. این اشتباهی است ممکن است شما هم مانند خیلی از افراد دیگر مرتکب شوید. به  کفش چرم خودتان فرصت بدهید تا موادی که به آن زدید را جذب کند. هر چقدر بیشتر روی واکس زدن کفش تان وقت بگذارید و حساسیت بیشتری به خرج دهید عمر کفش بیشتر میشود.

بازگشت به لیست