سبک زندگی

چطور از خرید کفش عید نوروز پشیمان نشویم + راهنمای خرید حرفه ای کفش و صندل عید

در روز های آخر سال، اکثر قریب به اتفاق مردم ایران در اشتیاق عید نوروز هستند.و یکی از قدیمی ترین رسوم پیش از عید نوروز، رفتن به خرید البسه و کفش در روزهای پایانی سال است.

  1. شما برای خرید کفش قبل از سال نو، به چه ویژگی هایی در آن دقت می کنید؟
  2. آیا فقط زیبایی و ظاهر کف مد نظر شماست و یا نکات دیگری هم برای این خرید در نظر می گیرید؟

در نظر نگرفتن برخی نکات ممکن است که خاطره ی برخی از شما دوباره و دوباره برایتان زنده شود: تاول زدن پا.

اگر خرید کفش برای شما امری مهم ولی دشوار است، با مجله ی شهرام طب همراه باشید. ما راهکار هایی برای انتخا کفش متناسب شما داریم؛ کفشی که از خرید آن پشیمان نشوید.

چطور در خرید کفش در روزهای پایانی سال دچار اشتباه نشویم؟

به نکات زیر توجه داشته باشید تا هم کفش کیفیت بالایی را خریداری کنید و هم به پای شما آسیبی نرسد.یادتان باشد که پا یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین اعضای بدن شماست.

شما بهتر از فروشنده ها می دانید که چه می خواهید؟

آیا این جمله ی تکراری فروشنده ها که می گویند کفشی که در ابتدا برای شما کمی تنگ است بعدا جا باز می کند، حقیقت دارد؟ در اکثر موارد خیر! لطفا گول فروشندگان را نخورید.یکی از مهمترین اصول این است که کفش شما از همان ابتدا در پای شما راحت باشد.کفش را بپوشید قدم بزنید و بررسی کنید که آیا احساس راحتی دارید و پای شما تحت فشار نیست؟

خرید تان را برای ساعات پایانی روز و عصر بگذارید:

سعی کنید سر فرصت زمان بگذارید و وقتی که بازار شلوغ نیست به کفش فروشی ها مراجعه کنید.بهتر است عصر ها به این خرید مهم بروید چرا که در این ساعت ها معمولا پاها بعد از کارهای روزمره ورم می کند و تغییر سایز می دهد.اگر در ابتدای روز کفشی بخرید احتمال دارد که بعد از پیاده روی پای شما کمی بزرگتر شود و حس کنید کفش تان تنگ شده.

در خرید کفش تان توجه کنید پاشنه ی مناسبی داشته باشد.

کفشی با پاشنه ی متوسط(2 سانتی متر) خریداری کنید.پاشنه ی کفش شما نبایدزیاد بلند باشد.اگر می خواهید کفش پاشنه بلند بپوشید تا کمی ببه قدتان افزوده شود، حتما دقت کنید که از کفش هایی دارای لژ یکسره استفاده کنید تا بتوانید بهتر تعادل خودتان را حفظ کنید

دقت کنید چه نوع کفی ای در کفش انتخابی شما وجود دارد؟

حتما در خرید کفش مناسب خودتان برای عید نوروز، با دقت به کفی کفش خودتون دقت کنید.نکته مهم این است که کفش مناسب، کف نازک ندارد و همچنین برای داخل آن کفی تعبیه شده است. ضرورت کفی مناسب در خصوص کم کردن فشار وارده به پنجه ها می باشد.همچنین این مهم در کفش های پاشنه بلند هم صدق می کند و کفی مناسب در کفش پاشنه بلند باعث می شود که فشار و تنش به کف پای شما کمتر شود.اگر احیانا کفش شما کفی ندارد و یا می خواهید از کفی های طبی در کفش های عادی استفاده کنید نیاز است که کفش خودتان را کمی بزرگتر انتخاب کنید؛ ولی پیشنهاد می شود برای استفاده کفش تان با کفی طبی، حتما کفی خودتان را به فروشگاه برده و کفش انتخابی تان را با استفاده از آن تست کنید.کفش شما باید در حین استفاده از کفی طبی هم برایتان راحت باشد.

تعدادی از صندل های طبی پرفروش شهرام طب

صندل طبی مردانه سالار سرمه ای

475,000 تومان
مدل سالار به دلیل داشتن کفی مناسب کف پا را به طور کامل پوشش داده و باعث می شود در هنگام حرکت گرد خاک بر روی پا نشیند. و به علت ساخت قوی مقاوم در برابر خیس شدن یا قرار دادن صندل در گرما می باشد و می تواند حالت خود را به طور کامل حفظ کرده و حس خوبی را هنگام حرکت به شما بدهد.

صندل طبی زنانه 1105 نخودی

در صورت تمایل به خرید این محصول با ما تماس بگیرید
صندل طبی زنانه مدل ۱۱۰۵ در عین حال هم طبی می باشد هم شیک. این صندل با لژ پنج سانتی

کفش هایی انتخاب کنید که پاشنه پهن داشته باشد.

تاثیر پاشنه بر پای شما این است که فشار وارده به پای شما را کم می کند.پس پیشنهاد می شود که کفش با پاشنه ی پهن خریداری کنید تا به سلامت بدن خود کمک کرده باشید.برای احساس راحتی در کفش تان پاشنه پهن ها را انتخاب کنید چرا که پاشنه ی باریک شمارا خسته کرده و به بدن شما آسیب وارد می کند.

کفشی با بند های عریض انتخاب کنید.

اگر کفشی را انتخاب کنید که دارای بند های نازک باشد، احتمال اینکه پاهایتان اذیت بشودبیشتر است و احتمال پیچ خوردگی هم بالا می رود.بند های پهن تر باعث می شود تا راحت تر بتوانید کفش هایتان را به پا کنید.همچنین این بند ها پای شما را در کفش تان مستحکم نگه می دارد و به ثبات حرکت تان کمک خواهد کرد.

توجه داشتن به نوع ثبات کفش

یکی از مهمترین عوامل در انتخاب کفش، کفشی است که ثبات مناسبی داشته باشد.در غیر این صورت کفش شما ممکن است برای ستون فقرات تان به شدت آسیب زا باشد.در این صورت ممکن است حتی پای ما پیچ بخورد.برای اینکه مطمئن بشوید که کفش شما ثبات مناسبی را دارد یا خیر، کفش تان را روی یک میز صاف و طراز قرار دهید و با انگشت تلنگری به آن بزنید،کفش دارای ثبات مناسب لق نمی زند و به زمین نمی افتد.

با توجه به مشکلات مختص به پای خودتان خرید انجام دهید:

اگر پای شما دچار خارپاشنه شده، و یا کف پای صاف دارید، لطفا این موضوعات را در خرید کفش در نظر بگیرید.

اگر شما دچار کف پای صاف باشید بهتر است که از کفش کتانی و یا از کفی طبی مخصوص استفاده کنید.و یا اگر دچار خارپاشنه هستید در طی زمان درمان این مشکل از کفش کتانی و کفی طبی( ترجیحا ژله ای) استفاده کنید.

نکات مهم خرید کفش برای کودکان دلبند تان:

وقتی به خرید کفش برای کودکانتان می روید علاوه بر اینکه به سایزپای او توجه می کنید، حتما با انگشت خود جلوی کفش را لمس کنید تا مطمئن شوید فضای خالی وجود دارد و یا کفش برای او تنگ است.و همچنین دقت داشته باشید که کفش های جلوباز و روباز گزینه ی مناسبی برای کودکان نیست چرا که ممکن است پای آنها پیچ بخورد و نتوانند تعادل خود را حفظ کنند.علاوه بر این توضیحات دقت داشته باشید که کفش های با پاشنه ی بلند برای دختر بچه ها مناسب نیستند به این دلیل که ممکن است باعث پیچ خوردن مچ پا و یا زمین خوردن دختر بچه ی شما می شود.

طرز قرار گیری پاشنه، پنجه و انگشتان خود را بررسی کنید.

برای انتخاب یک کفش متناسب با پای شما، نیاز است که به راحتی پاشنه و پنجه ی خودتان در کفش انتخابی تان دقت کنید.وبرای سنجیدن راحتی پاشنه ی خود از انگشت اشاره تان کمک بگیرید؛ اگر بتوانید با فشار کمی انگشت خودرا داخل کفش و قسمت پاشنه برید یعنی کفش شما از جهت پاشنه برایتان مناسب است. طرز قرارگیری مناسب پنجه ی پا این است که باید انگشت تان بتواند حرکت کوچکی داشته باشد بدین ترتیب که خیلی به قسمت داخلی کفش چسبیده باشد.

نکته های طلایی انتخاب کفش مناسب:
  • کفش شما باید با فرم طبیعی پاهایتان هماهنگی داشته باشد.
  • به جای ملاک قرار دادن شماره ی روی کفش، حتما کفش را تست کنید.
  • کفش های پاشنه بلند به مدت طولانی نپوشید.
  • هنگام تست کفش دقت کنید که پاشنه پایتان در کفش نلغزد.
  • کفش سایز مناسب بپوشید؛ یعنی نه تنگ و نه گشاد.

تعدادی از کفش های طبی شهرام طب

کفش طبی زنانه 2068 مشکی

در صورت تمایل به خرید این محصول با ما تماس بگیرید
کفش طبی زنانه 2068 به دلیل پد موجود در پاشنه کفش مناسب برای افرادی است که خار پاشنه دارند.

کفش طبی مردانه کلارک مشکی

در صورت تمایل به خرید این محصول با ما تماس بگیرید
شهرام طب با استفاده از کفی طبی که در کفش ها و صندل های خود تعبیه کرده باعث شده در پیاده روی های طولانی دچار کمردرد ، گرفتگی و خستگی نشوید. این مدل همچنین به دلیل دوختی قوی و زیره ای محکم باعث شده مدت زیادی در پا شما عزیزان زیبا بماند و در پیاده روی های طولانی حالت ظاهری خود را از دست ندهد.

کفش طبی زنانه 2082

در صورت تمایل به خرید این محصول با ما تماس بگیرید
این محصول به علت داشتن پاشنه ای کوتاه برای کسانی که به دنبال کفشی هستند که پاشنه ای بلند  نداشته باشد و با ظاهری زیبا هستند میتواند انتخاب مناسبی باشد. این مدل به دلیل داشتن آستری از جنس پارچه پرزدار باعث شده پا به خوبی درکفش قرار گرفته و همین علت اگر پا شما دچار تعریق شد تعریق را به خود جذب کرده و باعث میشود پا شما در کفش خنک بماند

کفش طبی زنانه 2051 مشکی

در صورت تمایل به خرید این محصول با ما تماس بگیرید
این مدل به دلیل داشتن زیره ای بسیار محکم باعث شده تا هنگام حرکت و پا شما دچار پیچش و یا درد در ناحیه کف پا نشود. کفش ۲۰۵۱ به دلیل داشتن آستری از جنس پارچه لطیف باعث شده پا به راحتی درون کفش قرار گرفته و هنگام استفاده از این محصول دچار زدگی در پا نشوید
بازگشت به لیست